Strony

Friday, February 7, 2014

Love is love


Dzisiaj postanowiłam poruszyć kontrowersyjny dla niektórych osób temat, czyli związki pomiędzy osobami tej samej płci. Oczywiście nie musicie się zgadzać ze wszystkim co tu napiszę, to jest po prostu moja własna opinia.


Od razu napiszę, żeby nie było żadnych wątpliwości, ja całym sercem popieram takie związki. Dla mnie jest czymś naprawdę nie do przyjęcia żeby zabraniać komuś miłości. Jak można zakazać komuś kochać kogoś tylko dlatego, że są tej samej płci? Ja zawsze kieruję się zasadą żeby patrzeć na to jaki człowiek jest, nie na jego płeć. Miłość jest przecież czymś cudownym i każdy na nią zasługuje. Takie związki nie robią nikomu krzywdy. Nie rozumiem jak może komuś przeszkadzać, że okazują sobie uczucia publicznie, trzymają się za rękę itp, a gdy robi to para heteroseksualna to nikomu to nie przeszkadza.


Ja z całego serca nienawidzę homofobii i nie toleruję jej. Zadziwiające jest jak wiele jest homofobów wśród katolików, u których pragnę przypomnieć jednym z przykazań jest Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego. Ciekawe, że ludzie, którzy powinni miłować inne osoby, które nie robią nikomu krzywdy wyzywają ich od chorych psychicznie, grożą piekłem (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało) i mówią, że Bóg ich nie kocha. 


Naprawdę chciałabym doczekać dnia, w którym śluby osób tej samej płci będą zalegalizowane na całym świecie. To byłoby cudowne wiedzieć, że teraz każdy może być szczęśliwy z kimś kogo kocha.


Co do zakładania rodzin i adoptowania dzieci też w 100% to popieram. Wiem, że teraz każdy mówi, że tego nie popiera bo przecież "to dziecko będzie mieć przechlapane, np. w szkole itp". A więc skoro to społeczeństwo jest głównym problemem to starajmy się je zmieniać, a nie odbierać możliwość takim parom założenia szczęśliwej rodziny. Czemu to oni muszą cierpieć skoro to nie oni stanowią problem?
A co do drugiego typowego argumentu, czyli "a ty chciałbyś mieć dwie mamusie/dwóch tatusiów?" to powiem, że dla mnie jest bez znaczenia jakiej płci są moi rodzice, ważne żeby mnie kochali i żebyśmy tworzyli szczęśliwą rodzinę. Reszta jest bez znaczenia.A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Wypowiedzcie się.

40 comments:

 1. Mi nie przeszkadza jak chłopak z chłopakiem się całuje czy dziewczyna z dziewczyną, ponieważ słyszałam nieraz, że to wszystko zależy od zmian w mózgu jakie dochodzą podczas dojrzewania. Pozdrawiam : ) http://jusinx.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Moim zdaniem każdy ma prawo do szczęścia. Nie wazne jaką ma orientacje seksualną należy mu się szacunek. Człowiek powinien być wolny.

  bekiandbeki.blogspot.com :)

  ReplyDelete
 3. mi to nie przeszkadza.
  i sadze ze jakby spoleczenstwo przestalo sie tak czepiac to i by nikt tych dzieci nie wyzywal itp

  http://anddreamsbecomeareality.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Nie przeszkadza mi to,jednak nie jestem za tym,żeby adoptowali dziecko. :) Moje zdanie.
  Obserwujemy ? Ja już :* zapraszam :
  http://wikolll.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Jestem tolerancyjna, jeśli chodzi o to, każdy ma prawo decydowac o tym z kim chce się związac;)

  ReplyDelete
 6. Też z zapaleniem staram się zwalczać homofobię, ksenofobię, ale daleka droga do tego, aby ludzie zmądrzeli.
  Homofobia to bezcelowa nienawiść i często przejmowanie schematów od rodziców, a także strach przed czymś innym.
  Nie nienawidzę homofobów, ale patrzę na nich jak na upośledzonych psychicznie i emocjonalnie. :)

  pozdrawiam, Olga

  ReplyDelete
 7. Ja też całym sercem popieram takie związki :) Ja nie widzę w tym nic dziwnego i nienaturalnego.

  http://life-by-katiee.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Zgadzam się w 100000...%. W takich związkach nie ma nic nienaturalnego. A co do homofobów katolików to już się wolę nie wypowiadać. Są hipokrytami i zaprzeczają sami sobie, raz mówią że każdy jest równy, a później "tępić pedałów". A co do adopcji to popieram, jeśli chcą to czemu nie, ale to dziecko będzie mieć w szkole przechlapane i tego się już raczej nie zmieni. Ja tam chciałabym mieć np. dwóch tatusiów XD

  http://rainbow-ghost.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ja nie jestem ani za, ani przeciw. Nie można powiedzieć jak powyżej^, że nie ma w nich nic "nienaturalnego". Owszem jest, ponieważ to natura narzuciła nam związek: kobieta + mężczyzna. Jednak również nie chciałabym nazwać takich związków "chorobą", bo na dzień dzisiejszy to stwierdzenie mogłoby być zbyt odważne, a ten temat przecież jest nam jeszcze tak bardzo obcy. Gdy idę ulicą i widzę dwóch mężczyzn trzymających się za ręce, nie mam do nich nic. Widząc jak się uśmiechają i są szczęśliwi, nie widzę powodu aby starać się ich rozdzielać. Z relacji osób trzecich wiem, że "geje" są podobno bardzo dobrymi przyjaciółmi w stosunku do płci pięknej. Choć... Pomimo, że ich związki toleruję to uważam, że na adopcję jeszcze za wcześnie. Tak jak nadmieniłam, nic nie wiemy o tym zjawisku. Dlaczego tak się dzieje, że nie kierujemy się "naturą" tylko wybieramy tą samą płeć jako partnera. Do momentu, kiedy jest nam ten temat jeszcze tak bardzo daleki, wstrzymajmy się z adopcją. To jest moje zdanie.

  ReplyDelete
 10. Mi homoseksualiści nie przeszkadzają, a wręcz jestem w stenie bronić ich murem, bo wyobrażam sobie jak się czują na codzień wśród ludzi. Aczkolwiek jestem przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Myślę, że to takie gadanie, że nie ważne jakiej płci są twoi rodzice. Ja akurat bym nie chciała bym miała np. dwie mamy. W naszym, świecie homoseksualność nie będzie czymś normalnym. Chyba lepsze jest bycie w domu dziecka niż mieć rodziców homoseksualistów, we współczesnym świecie to nie przedzie. Nawet wśród dzieci w pzredszkolu.
  Zapraszam do mnie, jeśli spodoba ci się mój blog, możesz zaobserwować. W moim pasku bocznym zndajdziesz rozdanie. pinkk-rainbow.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Ja jestem bardzo tolerancyjna i homoseksualiści w ogóle mi nie przeszkadzają. Jednakże często ich bronię.

  ReplyDelete
 12. Tak jak powiedziałaś, miłość to miłość :)
  Obserwujemy? :) Daj znać! ^^
  sialalala96.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. Ja tam toleruję każdego,i mi nie robi różnicy kto kogo kocha ;_)

  pozdrawiam Nika ♥
  niikablog.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Mam wiele znajomych, którzy są homoseksualni, a nawet be... I nie mam z tym problemu. Jak mówisz każda miłość jest dozwolona i nie zależnie czy jest pomiędzy dziewczyna i chłopakiem, czy dziewczyna a dziewczyną / chłopakiem a chłopakiem. Tak samo wyzywanie ich od chorych psychicznie wydaje mi się dziwne. Przecież oni nie robią nic złego. Jedno, w czym mi przeszkadzają to ich protesty, obnoszenie się z tym. Jeżeli na ulicy widzę parę homoseksualną to mi nie przeszkadza, ale te protesty i obnoszenie się z tym tego nie umiem znieść ;< Przyznam, że czasami bardziej wykurzają mnie na przystankach pary heteroseksualne, które badają wnętrze swojego gardła ^^

  ReplyDelete
 15. Mi homoseksualiści nie przeszkadzają. ;)
  zatrzymujac-czas.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Świetny post! Uwielbiam takie. :)
  obserwuję.
  strawberryandblack.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. U nas w Polsce niestety jest to inaczej postrzegane. Jednak jeżeli takie osoby się kochają to nie mam nic przeciwko! Nie wolno zabronić komuś i zabrać miłości!

  ReplyDelete
 18. Jestem tolerancyjna i rozumiem, że ktoś może być homo, ale jestem przeciw jeśli chodzi o to, żeby taka para adoptowała i wychowywała dziecko :)
  świetny post, madrze piszesz :3
  zapraszam
  justsayhei.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Uważam ,że musisz byc naprade wyjatkową ,odważną osobą
  ,ze wypowiadasz sie na tak kontrowersyjny(niestety) temat
  Bardzo podoba mi sie twój blog,jestem 1 raz,ale jest naprawde świetny *_*
  obserwuje
  Jestem tolerancyjna ,jednak niejestem do konca zdecydowana co uwazam na ten temat.
  w szkole na siłe próbója nam wmówic jak powinnlismy uwazac:(
  jednego jestem pewna kazda miłosć jest piekna<3
  katiebykate.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Bardzo miło czyta się twoje posty. Muszę przyznać, że masz ładny i staranny blog, widać, że się starasz. <3
  Wpadniesz do mnie? Może akurat Ci się spodoba.. :> Zapraszam do udziału w konkursie na design :)
  paula-paulka.blogspot.com

  ReplyDelete
 21. Świetny blog <3
  Obserwujemy? Jak tak do daj znać (zawsze się odwdzięczam) :)
  Zapraszam nikej-nikeej.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. po przeczytaniu komentarzy muszę przyznać że jestem w mniejszości, nie toleruję tego i nic nie jest w stanie mnie przekonać że takie związki są normalne, nie chcę nikogo obrażać jednak dla mnie nie jest to naturalne.
  Asia:sciszto.blogspot.com

  ReplyDelete
 23. Świetny blog będę wpadać częściej :) obserwuję ! liczę na rewanż :) <3 http://snackbills.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. mnie to tam wszystko jedno, nie przeszkadza mi nitk ;d

  ReplyDelete
 25. Zgadzam się z tobą, bo każdy ma prawo aby znaleść swoją miłość i być z nia szczęśliwą bez względu na płeć

  Zapraszam do mnie na nowy post :)
  http://bezsennaaaa-magias.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Zgadzam się z Tobą, również popieram takie pary. Każdy ma prawo do miłości, co to za różnica czy partnerzy są tej samej płci czy nie, miłość to miłość i już :) Obserwuję :D
  http://nellanellstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 27. Popieram takie związki bo każdy ma prawo do miłości, ale co do dzieci nie jestem za tym.

  endrie-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. Ludzie z tego robią nie wiadomo jaki skandal. Człowiek to człowiek. Jeśli się kocha to nie ma znaczenia :) Każdy ma prawo do miłości i nie powinno być w tym ograniczeń bo miłość jest jedna wielka i bezgraniczna bez względu na to jakiej jesteś płci
  http://nowe-opowiadanie.blogspot.com/

  ReplyDelete
 29. toleruję takie związki,ale osobiście nie chciałabym sama jako dziecko wychowywać się w rodzinie gdzie są dwie mamy albo dwoje ojców tak mówiąc ..

  obserwuję,zapraszam :)


  http://chilloutandawesome.blogspot.com/

  ReplyDelete
 30. Jestem tolerancyjna i uważam, że nie można uważać takich ludzi za ,,innych", mimo wszystko nie jestem za tym, aby było dla homoseksualistów była możliwa adopcja dzieci. To po prostu moje zdanie, a każdy ma do niego prawo. :)

  Zapraszam na mój pierwszy filmik na:
  http://www.youtube.com/channel/UCSMlWpIXk_1v6_dYoIEQX2g?feature=watch

  P.S. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. :)

  ReplyDelete
 31. Ja jestem tolerancyjna i nie mam nic przeciwko takim związkom. :)

  ReplyDelete
 32. takze nie mam nic przeciwko takim zwiazkom, jednakze dyskutowalabym w sprawie adopcji dzieci. Obserwuje;3

  ReplyDelete
 33. Mi to nie przeszkadza. Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje kto z kim jest w związku, nie lubię wchodzić w czyjeś życie :) Jedyne co mi nie odpowiada to adopcja dzieci, prócz tego niech się kocha kto z kim chce :)

  ReplyDelete
 34. Zgadzam się z tobą.
  świetny blog! :)


  może wzajemna obserwacja? www.thisisredfox.blogspot.com

  ReplyDelete
 35. Świetny post!
  Ja nie mam nic do związków homoseksualnych, jednak dopóki te osoby nie obnażają się z tym publicznie...
  ♥ blog

  ReplyDelete
 36. Nikt nie powinien nikomu narzucać tego jak ma żyć, nikt nie mówi,że wszyscy mają uwielbiać takie związki.. wystarczy tolerować. Ja jestem jak najbardziej za :)

  http://hiddenndreamms.blogspot.com

  ReplyDelete
 37. Moim zdaniem, każdy ma prawo do wolności :)

  www.dotyk-piekna.blogspot.com

  ReplyDelete
 38. Czuję się jakbyś napisała wszystko to co o tym myślę ^^
  Bardzo popieram takie związki, śluby i adopcje. Ale nie przecież, to źle wpłynie na psychikę dziecka. A więc czy lepiej wpływa na jego psychikę siedzenie samotnie w domu dziecka? Tyle par homoseksualnych chętnie adoptowałoby dziecko i tyle dzieci czeka na adopcję, rozwiązanie samo się nasuwa.

  ReplyDelete
 39. Świetny post! Też akceptuję takie związki, ale jeszcze do niedawna miałam mieszane uczucia co do adopcji dzieci przez takich ludzi.. Jednak Ty rzuciłaś swoim postem zupełnie inne światło na tą sytuację i jestem Ci za to wdzięczna. :)

  ReplyDelete