Strony

Monday, January 25, 2016

"Just Relax"?

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ostatnie parę tygodni, czyli koniec I semestru, były bardzo stresujące. O ile zawsze mam dość sporo nauki, to ten czas był niesamowicie wyczerpujący. Na szczęście już od dwóch dni mam ferie i mogę sobie pozwolić na odrobinę odpoczynku. A skoro o tym mowa, to dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami takimi mini-poradami, w jaki sposób mi udaje się odstresować, szczególnie podczas roku szkolnego.

End of the term in school is always stressing me out but this year, it was really awful. Fortunately it's over and I'm on my winter break right now. So with that being said, today I'm sharing with you some of my tips on how to realax and de-stress. 


Get comfy!
Chyba wszyscy wiemy, że najlepszym sposobem, by skutecznie się zrelaksować jest przede wszystkim zmienić ubrania na bardziej wygodne. W moim przypadku, nowymi ulubieńcami zostały rzeczy z Romwe ze zdjęcia poniżej. Mimo że bluzka jest dosyć (a nawet bardzo...) letnia, to jest ciepła, tak samo jak sweterek. Mi zawsze jest zimno, zawsze, a w nim nareszcie wręcz przeciwnie.

Seriously y'all, just get in those comfy ass sweatpants, put on big, chunky sweater and you're good. Nothing is more relaxing than the feel of really comfortable clothes touching your skin (ok, that sounds weird, but you get the point!). 
My new favourites are these comfy pieces from Romwe. Both, the cami top and the sweater are sooooo freaking soft and warm. I recommend them to all of you.

cami top - Romwe (click) // sweater cardigan - Romwe (click)


 Drink green tea
Zielona herbata ma wiele pożytecznych właściwości, jak np. przyśpieszenie metabolizmu czy właśnie działanie uspokajające. Piję już ją od dawna i naprawdę nie wiem jak kiedyś mogłam bez niej żyć. Zawsze jak jestem bardzo zestresowana to właśnie po nią sięgam i zawsze działa świetnie.
(friendly reminder: te "torebkowe" są jednak 465937 razy gorsze)

Green tea does so many amazing things for your body, like boosting your metabolism or calming you down. I don't know how I could possibly live without it.

Start writing a journal
Wbrew pozorom posiadanie takiego dziennika nie musi być tylko dla dzieci, a my nie musimy codziennie go uzupełniać, zaczynając od słów "Drogi pamiętniku...". To może być zbiór naszych myśli, inspiracji, cytatów, obrazków - wszystkiego czego chcemy.

Writing a journal is actually really fun activity. You can put there absolutely everything - your thoughts, inspirations, quotes, drawings. Writing down everything you have on your mind is very de-stressing.

Do something you normally don't have time for
Zwykle, gdy chcemy się zrelaksować, odstresować zajmujemy się tym, co sprawia nam najwięcej przyjemności. No właśnie, a może macie jakieś zainteresowania, których nie macie czasu rozwijać? W moim przypadku jest to w pewnym sensie makijaż. Jako człowiek w pewnym wieku (nie, nie napiszę dziewczyna, fuck gender roles etc.) zaczęłam się w to ostatnio trochę bardziej zagłębiać. A skoro mam teraz więcej czasu, to czemu by nie poeksperymentować?

If you want to relax in more active way, I suggest you to experiment with some of your hidden interests. For me, it's makeup. As a person at certain age (no, I  won't say girl, fuck gender roles) I'm getting more and more interested in beauty stuff. It's really satisfying and relaxing to try new things and explore.

makeup brushes - Romwe (click)

Just close your eyes and listen to music
Chyba najlepszym sposobem jest po prostu puszczenie swojej ulubionej muzyki, zamknięcie oczu i słuchanie. Nic tak nie odpręża i nie uspokaja jak to. Możemy przez chwilę zapomnieć o tym całym stresie i nie robić zupełnie nic.

And finally, I think, the best way to relax is just to play your favourite music, close your eyes and do nothing. It's the most calming thing ever.

A jakie są Wasze sposoby?

And what are your ways to relax and de-stress?

17 comments:

 1. Słuchanie muzyki jest super sposobem :)

  Nowy post na blogu ¦ Zapraszam

  ReplyDelete
 2. Ja najczęściej siadam, zamykam oczy i myślę o czymś przyjemnym, z reguły pomaga na odstresowanie :3

  Mój blog - ZAPRASZAM

  ReplyDelete
 3. Great tips..I will follow for sure ;)

  http://butterfly9999.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 4. Słuchanie muzyki!:) mi także zawsze jest zimno xd

  wercziandweeerczi.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Bardzo miło się to czyta,no i Lana ;)
  http://czarymery.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Ja na odstresowanie się polecam antystresowe kolorowanki dla dorosłych :) Wystarczy parę kredek, choćby wydruk jakieś kolorowanki z internetu i nasz relax zapewniony, naprawdę - to pomaga!

  Zapraszam do mnie, dopiero zaczynam :) -> Mój blog - klik♥

  ReplyDelete
 7. wszystkie sposoby popieram, ja dopiero kiedy przebiorę się w dresy czuję, że naprawdę jestem w domu :D tylko herbatę zamieniłabym na kawę :)

  http://tragicm4gic.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Inspirujący post. Ja w moje 'gorsze' dni, gdy muszę się zrelaksować, robię herbatę, sięgam po książkę i wtedy mam pewność, że zapomnę o swoich problemach, wcielając się w inną osobę, która często ma ciekawsze życie niż ja sama. Świetne zdjęcia, bardzo podoba mi się ta bluzka, jak i sweter.

  muminek-enter.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Herbata i LOL (w sensie gra, nie serial) i wszystko jest cudowne ♥


  http://mikijiu.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Poklikałam ♥
  Zapomniałam dodać :D

  http://mikijiu.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Ja czesto, żeby się zrelaksować włączam swoją ulubioną muzykę i zajadam się czekoladą. To mi najbardziej pomaga :)
  sajecka.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Pewnie! Zawsze kiedy wracam do domu to najchętniej wskakuję w dresy ;))

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  ReplyDelete
 13. Świetny post, ja lubię też wziąć kąpiel i poczytać książkę lub właśnie muzyka i herbatka :) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 14. Bardzo podoba mi się kolor tego sweterku. :)
  tzanetat.blogspot.com

  ReplyDelete